Jak co roku o tej porze przypominamy, że Stowarzyszenie „Hallelu Jah” ma status organizacji pożytku publicznego (OPP) – a zatem można nam przekazać 1% podatku należnego fiskusowi. Jedyne co trzeba zrobić, to w odpowiedniej rubryce wpisać numer, pod którym widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS): 0000283158. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wybiorą.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam 1% w ubiegłym roku! Rozliczając się z urzędem skarbowym za rok 2019 przekazaliście nam łącznie z tytułu 1% kwotę 7 928,80 zł. W całości została ona przeznaczona na nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenia „Hallelu Jah”. Z tego 4 844,80 zł przeznaczyliśmy na działania z dziećmi i młodzieżą w ramach Klubowego Centrum „Miejscówka” ul. Prusa 32. Pozostałe wpływy z jednego procenta przeznaczono zgodnie ze wskazanym przez podatników celem szczegółowym:

1 723,00 zł na leczenie i rehabilitację chorych dzieci;
54,90 zł na wsparcie osób bezdomnych (Fundusz Samarytanin);
40,40 zł na wsparcie osób ubogich i uzależnionych;
1 265,70 zł na tworzenie „Domu Wytchnienia” dla osób i rodzin zmagających się z nowotworem.

Przyszłe wpływy z 1% planujemy również przeznaczyć na nasze cele statutowe, a w szczególności na rozwój działań kierowanych do młodzieży („Miejscówka”), na pomoc osobom w trudnej sytuacji czy zagrożonym patologią (poradnia uzależnień) oraz na pomoc charytatywną (Fundusz Samarytanin). Prosimy – propagujcie nas pod kątem 1% w rodzinie, wśród znajomych, w pracy, na FB itd. Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co państwo robi z 99% naszych podatków – ale o tym jednym możemy zadecydować 🙂
Stowarzyszenie „Hallelu Jah” nie prowadzi działalności komercyjnej, a nasze sprawozdania finansowe są upublicznione na serwerze ministerstwa. Sprawozdawczość za ostatnie  7 lat jest dostępna na stronie http://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/ (należy w rubryce KRS wpisać 0000283158 i kliknąć „znajdź”, a następnie wejść w wyszukany link).

Możesz także skorzystać z bezpłatnego programu PIT on-line, dzięki któremu łatwo rozliczysz się z fiskusem, a przy okazji przekażesz nam 1% swojego podatku. Po prostu naciśnij poniższy guzik:

uruchomonline

Poprzedni artykułKonferencja na „Niedzielę Słowa Bożego” – ks. Mariusz Rosik
Następny artykułKonferencja na „Niedzielę Słowa Bożego” cz.2 – ks. Ryszard Kempiak SDB