Rekolekcje adwentowe – „W jedności”
Agalliasis – Hallelu Jah – Lew Judy
————
SPOTKANIE W KOŚCIELE NA POPOWICACH
EUCHARYSTIA I UWIELBIENIE
LIVE – sobota – 12:30
UWIELBIENIE z Agalliasis
LIVE – piątek – 20:00
KONFERENCJA 3 – bp Andrzej Siemieniewski
premiera piątek o godzinie 16:00
UWIELBIENIE z Hallelu Jah
LIVE – czwartek – 19:00
KONFERENCJA 2 – Aleksandra Paluch
premiera środa o godzinie 20:00
KONFERENCJA 1 – Dominic McDermott
premiera wtorek o godzinie 20:00
PLAN:
Nauczania online będą dostępne:
- wtorek 8 grudnia – Dominik McDermott
- środa 9 grudnia – Aleksandra Paluch
Uwielbienia online:
- czwartek 10 grudnia 19:00 – Wspólnota Hallelu Jah
- piątek 11 grudnia 20:00 – Wspólnota Agalliasis
Grupy online (na zapisy):
- sobota 12 grudnia 10:00
- niedziela 13 grudnia 10:00
Sobota 12 grudnia (w realu) (na zapisy):
Spotkanie w kościele na Popowicach
- 12:30 – Msza Święta (kazanie bp Andrzej)
- 14:00 – Uwielbienie – Lew Judy
- 16:00 – Zakończenie
PROROCTWO DOMINIKA:
(Zapis z transmisji w trakcie spotkania ENC)
We wrześniu tego roku w trakcie przygotowań do spotkania Zespołu prezydenckiego ENC na Zoomie zapytałem Pana o słowo i otrzymałem to:
Zmiany są tu na stałe, ważne jest to jak na nie odpowiecie, wielkie potrzeby ukarzą się ze względu na ten kryzys, ale Ja wyposażyłem Was do sprostania im. „Opcja dla biednych” nie może być dla was opcjonalna, ale konieczna. Uwalniam przez Was moją łaskę żebyście zadbali o moją trzodę, każdy w jego lub jej dziedzinie. Jak powiedziałem Mojżeszowi „słyszałem ich wołanie o ratunek”. Każda wspólnota powinna zapytać mnie o strategię dla ich dziedziny, ponieważ potrzeby będą inne w każdym miejscu, ale wspólna dla wszystkich będzie skala zapotrzebowania – co będzie wspaniałe. Ten czas potrzeby jest tylko początkiem i z nim przyjdzie czas żniw dla Mojego Kościoła. To jest czas do nauki, do prawdziwego zaufanie Mi, że zapewnię to, czego potrzebujecie, bowiem bez tego boskiego zaopatrzenia będziecie przytłoczeni. Módlcie się dużo o pokój, ponieważ wojna nadchodzi na skrzydłach desperacji.
Po tym jak podzieliłem się tym słowem na spotkaniu, zaczęliśmy się modlić i otrzymałem taki obraz prorocki:
Bardzo ostry miecz ułożony horyzontalnie oddzielał zebrane łodygo bawełny, który były prezentowane mieczowi przez taśmę produkcyjną, dobry materiał (miękki, biały puch bawełny) szły na lewo, a zły materiał (twarde łodygi, na których rośnie bawełna) szły na prawo. Po segregacji przez miecz inne typy materiału oddalały się od siebie bardziej i bardziej.
Moja interpretacja: miecz to wirus i kolejne problemy (zwłaszcza ekonomiczne) spowodowane przez niego, jest on używany by przesiewać i sortować chrześcijan na tych, którzy odpowiadają z łagodnością, życzliwością i miłością (tych dobrych) i na tych, którzy są twardego-serca, twardzi i odpowiadają egoistycznie (tych złych). Ta łagodność, w mojej opinii, powinna być wobec tych, którzy cierpią, z powodu tych czasów, w których żyjemy. Nasza decyzja, co do tego jak odpowiemy, będzie miała konsekwencje na przyszłość, wobec tego ci łagodnego serca i ci twardego serca od tego momentu będą się od siebie coraz bardziej i bardziej oddalać. Nasza odpowiedź teraz stawia nas na drodze o dwóch odmiennych kierunkach, jednym w stronę miłości i łagodności, a więc ku Bogu Samemu, i drugim w kierunku zatwardziałości i egoizmowi, a zatem z dala od Boga. Pamiętajcie, że całe żniwo składa się z chrześcijan.
Mimo że, nie widziałem tego od razu ten obraz łączy się dobrze z poprzednim słowem, wiec pozwólcie, że je powtórzę z pewnymi wyjaśnieniami.
Zmiany są tu na stałe, ważne jest to jak na nie odpowiecie, wielkie potrzeby ukarzą się ze względu na ten kryzys, ale Ja wyposażyłem Was do sprostania im.
Wszyscy oczekujemy na czas, w którym to wszystko już się skończy, ale wydaje się, że w jakiś sposób ten czas nie nadejdzie. Ale dobre wieści sią takie, że Bóg wyposażył nas do poradzenia sobie z tym, i On jest bardzo zainteresowany tym w jaki sposób zareagujemy na ten trudny czas.
„Opcja dla biednych” nie może być dla was opcjonalna, ale konieczna. Uwalniam przez Was moją łaskę żebyście zadbali o moją trzodę, każdy w jego lub jej dziedzinie. Jak powiedziałem Mojżeszowi „słyszałem ich wołanie o ratunek”.
Preferencyjna opcja dla ubogich, to zgodnie z tym co odkryłem, określenie po raz pierwszy użyte w 1979 r. na Konferencji Biskupów Ameryki Łacińskiej w Meksyku. Oznacza priorytetowe traktowanie potrzeb tych w prawdziwej biedzie nad wszystkimi innymi. Wiąże się to również z jednym z trzech celów papieża Franciszka dla Charis – opieka nad biednymi. Obok obrazu miecza dzielącego żniwo na dobre i zło, to słowo mówi o tym, że Bóg powołuje swój lud do dbania o biednych w tym czasie z odnowionym poczuciem pilności. I jego obietnicą łaski dla nas, żebyśmy byli zdolni dokonać tego. To nie powinno być dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ to wyraża po prostu słowa z listu do Kolosan 3,12 „Jako więc wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość,”
Każda wspólnota powinna zapytać mnie o strategię dla ich dziedziny, ponieważ potrzeby będą inne w każdym miejscu, ale wspólna dla wszystkich będzie skala zapotrzebowania – co będzie wspaniałe.
To oznacza, że On jest skłonny zapewnić mądrość i strategię dla każdej z naszych wspólnot, jeśli my jesteśmy skłonni słuchać go i być mu posłuszni. Tak jak On zapewnił Józefowi strategię na ocalenie Egiptu od strasznego siedmio-letniego głodu, który miał nadejść. Strategię, która nie tylko ocaliła Egipcjan, ale również rodzinę Józefa i przyniosła mu pojednanie z nią.
Ten czas potrzeby jest tylko początkiem i z nim przyjdzie czas żniw dla Mojego Kościoła. Kiedy dbamy o tych, którzy zmagają się z problemami, żeby Dobra Nowina stała się rzeczywistością, autentycznym słowem, które będzie dobrze przyjęte i bardzo wielu pozna i pokocha Boga, to są żniwa, o których on mówi. Alternatywa wygląda następująco: bez opieki nad biednymi wokół nas nasza miłość (a przez to również boska) jest postrzegana jako puste słowa). Musimy w tym kryzysie dostrzec okazję by zademonstrować Jego miłość. Okazje dla Jego Kościoła by stał się zwiastunem nadziei i światła, w świecie, który niemal z dnia na dzień staje się mroczniejszy i bardziej przerażający, zwiastunem dla tych, którzy nie mają wiary i zaufania w Bogu. Musimy być również świadomi, że część naszej opieki nad biednymi pozostawi nas podatnymi na oskarżenia, że akceptujemy i popieramy styl życia tych, którym staramy się pomóc. Na przykład, współczucie które powoduje nami, gdy dostarczamy czyste igły uzależnionym, by ochronić ich przed chorobami może stać się dla nas podstawą oskarżenia o wspieranie tych uzależnień. Ze względu na nasze współczucie dla biednych, których życia często są w rozsypce, wiele osób także w Kościele będzie oburzonych i będzie nas oskarżać o popieranie grzeszników, ale pozwólcie, że z góry was pocieszę – oni oskarżali Jezusa o to samo. Musimy zdecydować, w tym czasie, czy chcemy rzucać kamieniami w tych, którzy namieszali w swoich życiach, czy chcemy pracować ku ich ratunkowi ze współczuciem od Jezusa.
To jest czas do nauki, do prawdziwego zaufanie Mi, że zapewnię to, czego potrzebujecie, bowiem bez tego boskiego zaopatrzenia będziecie przytłoczeni.
On chce zapewnić nam wszystko czego potrzebujemy do pracy z nim, ale bez naszej otwartości w dawaniu, On nie jest w stanie nam dać, ponieważ w sensie duchowym te same drzwi, przez które my dajemy tym, którzy potrzebują są tymi samymi, przez które On daje nam. Ale tu również jest wspaniała obietnica – że jeśli my będziemy na nim polegać, że ona zapewni nam to czego potrzebujemy w opiece nad potrzebującymi, my sami nie będziemy przytłoczeni, niezależnie od tego jak wielka ta potrzeba będzie.
Módlcie się dużo o pokój, ponieważ wojna nadchodzi na skrzydłach desperacji. Miałem wątpliwości co do dzielenia się tą ostatnią częścią słowa, ponieważ może ona wywoływać strach i brałem pod uwagę pominięcie jej, więc zapytałem Boga o to konkretnie i powiedział mi, że mam ją zachować. Wierzę, że On chce, żebyśmy byli świadomi tego co nadchodzi, nie abyśmy żyli w strachu, ale żebyśmy potraktowali serio nasze powołanie do modlitwy o pokój. Ale również dla nas byśmy pamiętali co sam Jezus powiedział „U Boga wszystko jest możliwe” (Mt. 19,26) i „wszystko współdziała z tymi, którzy miłują Boga” (Rz. 8,28) nawet pandemia i wszystko co może ona przynieść.
Dziękuję, że słuchaliście.