Jak wpłacić darowiznę, dziesięcinę?
Jak przekazać 1% swojego podatku na cel Wspólnoty?

  • Darowizny/dziesięciny

Dzisiaj możesz to zrobić poprzez zwykły przelew bankowy. Pracujemy jednak nad nowocześniejszymi metodami aby ułatwić Ci dzielenia się z innymi swoimi zasobami – szczegóły już wkrótce.

Aby przekazać darowiznę wyślij przelew na rachunek:

Stowarzyszenie Hallelu Jah
ul. Bolesława Prusa 32
50-319 Wrocław

Numer konta: 08 1090 2590 0000 0001 4403 8354 – jest to główny rachunek bankowy naszego Stowarzyszenia
W tytule wpłaty napisz: Darowizna na cele statutowe
Rachunek jest prowadzony przez Santander

 

 

Wpłaty w EURO
– ze względu na brak przewalutowań opłacalne dla osób przelewających pieniądze z rachunków prowadzonych właśnie w Euro
numer rachunku (IBAN): PL58 1090 2402 0000 0001 4922 0956
tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
Nazwa banku: Santander
Waluta: Wyłącznie Euro
 
1 % podatku
Stowarzyszenie „Hallelu Jah” ma status organizacji pożytku publicznego (OPP) – a zatem można nam przekazać 1% podatku należnego fiskusowi. Jedyne co trzeba zrobić, to w odpowiedniej rubryce wpisać numer, pod którym widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS): 0000283158. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wybiorą. Wpływy z 1% planujemy przeznaczyć na nasze cele statutowe.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam 1% w ubiegłym roku! Rozliczając się z urzędem skarbowym za rok 2020 przekazaliście nam łącznie z tytułu 1% kwotę 17 894,30 zł. W całości została ona przeznaczona na nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenia „Hallelu Jah”. Z tego 3 947,60 zł przeznaczyliśmy na działania z dziećmi i młodzieżą w ramach Klubowego Centrum „Miejscówka” ul. Prusa 32. Pozostałe wpływy z jednego procenta przeznaczono zgodnie ze wskazanym przez podatników celem szczegółowym:

2 203,60 zł na leczenie i rehabilitację chorego dziecka;
43,70 zł na wsparcie osób bezdomnych (Fundusz Samarytanin);
459,50 zł na wsparcie osób ubogich i uzależnionych;
11 239,70 zł na tworzenie „Domu Wytchnienia” dla osób i rodzin zmagających się z nowotworem.

Przyszłe wpływy z 1% planujemy również przeznaczyć na nasze cele statutowe, a w szczególności na rozwój działań kierowanych do młodzieży („Miejscówka”), na pomoc osobom w trudnej sytuacji czy zagrożonym patologią (poradnia uzależnień) oraz na pomoc charytatywną (Fundusz Samarytanin). Prosimy – propagujcie nas pod kątem 1% w rodzinie, wśród znajomych, w pracy, na FB itd. Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co państwo robi z 99% naszych podatków – ale o tym jednym możemy zadecydować 🙂
Stowarzyszenie „Hallelu Jah” nie prowadzi działalności komercyjnej, a nasze sprawozdania finansowe są upublicznione na serwerze ministerstwa. Sprawozdawczość za ostatnie  7 lat jest dostępna na stronie http://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/ (należy w rubryce KRS wpisać 0000283158 i kliknąć „znajdź”, a następnie wejść w wyszukany link).

Możesz także skorzystać z bezpłatnego programu PIT on-line, dzięki któremu łatwo rozliczysz się z fiskusem, a przy okazji przekażesz nam 1% swojego podatku. Po prostu naciśnij poniższy guzik:

uruchomonline

Jeśli chcesz dokonać innej wpłaty pomocne informacje znajdziesz w jednym z poniższych wpisów:

  1. „DZIESIĘCINA” | DAROWIZNY | 1%
  2. REKOLEKCJE | WYJAZDY
  3. DAROWIZNA NA FUNDUSZ SAMARYTANIN
Poprzedni artykułJak przygotować AGAPĘ?
Następny artykułJak zrobić zakupy na Wspólnotę – ZALICZKA | ROZLICZENIE