Wczoraj mieliśmy wyjątkowe spotkanie polsko-ukraińskie, w czasie którego mieliśmy czas na podsumowanie naszej rocznej pomocy dla rodzin z Ukrainy. To swego rodzaju zakończenie etapu we wspieraniu osób, które najpierw były w naszych domach, a potem już w osobnych mieszkaniach. Przez ten czas wiele się nauczyliśmy, a miłość Boża przynaglała nas do miłosierdzia. Bóg widzi nasze serca w ukryciu i odda każdemu, bo wszystko co uczyniliśmy jednemu z tych barci, Jemu uczyniliśmy.

Wczoraj mieliśmy wspólny posiłek i trzeba przyznać, że rodziny jak zawsze przygotowały pyszne dania. Podzieliliśmy się doświadczeniem kursu Alpha, świadectwa złożyli Ania Abakirova i Dymitry Kowal.

Niesamowitym doświadczeniem była obecność ojca Waldemara Pawelca, pallotyn z Kijowa, który podzielił się niesamowitym orędziem o miłości Boga. Ojciec Waldemar to człowiek o wielkim sercu i mądrości, nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się, nie rozmawialiśmy, a było to braterskie spotkanie jakbyśmy się od lat znali. Choć okazało się, po rozmowie, że jest bliskim znajomym Swiety i Igora, przyjacielem ich domu.

Bracia i siostry, chcemy pozostać w stałej relacji z rodzinami z Ukrainy i dać im najpiękniejszy dar, to jest bezinteresowną miłość. Z serca wam dziękuję za ten cały rok współpracy!

Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.(Rz 8,28)

Poprzedni artykułKsięga proroka Izajasza – rozdział 33
Następny artykułKsięga proroka Izajasza – rozdział 34