Jak co roku o tej porze przypominamy, że Stowarzyszenie „Hallelu Jah” ma status organizacji pożytku publicznego (OPP) – a zatem można nam przekazać 1% podatku należnego fiskusowi. Jedyne co trzeba zrobić, to w odpowiedniej rubryce wpisać numer, pod którym widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS): 0000283158. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wybiorą.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam 1% w ubiegłym roku! Rozliczając się z urzędem skarbowym za rok 2017 przekazaliście nam łącznie z tytułu 1% kwotę 8 165,90 zł. W całości została ona przeznaczona na nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenia „Hallelu Jah”. Z tego 4 192,40 zł przeznaczyliśmy na działania z dziećmi i młodzieżą w ramach Klubowego Centrum „Miejscówka” ul. Prusa 32. Pozostałe wpływy z jednego procenta przeznaczono zgodnie ze wskazanym przez podatników celem szczegółowym:
2 971,60 zł na rehabilitację post-nowotworową dziecka (Piotruś Maciuk);
156,10 zł na wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej (Fundusz Samarytanin);
182,40 zł na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka (Marek Bogacz);
50,70 na działanie Klubowego Centrum „Miejscówka”.
Przyszłe wpływy z 1% planujemy również przeznaczyć na nasze cele statutowe, a w szczególności na rozwój działań kierowanych do młodzieży („Miejscówka”), na pomoc osobom w trudnej sytuacji czy zagrożonym patologią (poradnia uzależnień) oraz na pomoc charytatywną (Fundusz Samarytanin). Prosimy – propagujcie nas pod kątem 1% w rodzinie, wśród znajomych, w pracy, na FB itd. Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co państwo robi z 99% naszych podatków – ale o tym jednym możemy zadecydować 🙂
Stowarzyszenie „Hallelu Jah” nie prowadzi działalności komercyjnej, a nasze sprawozdania finansowe są upublicznione na serwerze ministerstwa. Sprawozdawczość za ostatnie  7 lat jest dostępna na stronie http://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/ (należy w rubryce KRS wpisać 0000283158 i kliknąć „znajdź”, a następnie wejść w wyszukany link).

Możesz także skorzystać z bezpłatnego programu PIT on-line, dzięki któremu łatwo rozliczysz się z fiskusem, a przy okazji przekażesz nam 1% swojego podatku. Po prostu naciśnij poniższy guzik:

uruchomonline

Poprzedni artykułNauczanie – Rz 12,3 i 16 – Magda Olechnowicz
Następny artykułNauczanie – Rz 12,3-6 – Asia Kwiatkowska